Program 2+2 jest dla studentów filologii angielskiej wyjątkową okazją, nie tylko by zdobyć podwójny dyplom kończąc studia na University of Huddersfield, ale też spędzić 2 lata w Anglii, co dla wykształcenia filologicznego ma znaczenie nie do przecenienia. Jeśli zainteresował Cię ten program i chciałbyś do niego przystąpić, przeczytaj uważnie poniższe informacje.

a) Dowiedz się więcej! Twoja decyzja o wyjeździe na program 2+2 powinna być świadoma i odpowiedzialna. Nikt nie podejmie jej za Ciebie! Spróbuj rozważyć wszystkie za i przeciw. Zastanów się nad tym, jakie cele przed sobą stawiasz, co chcesz robić po studiach, w jakim zawodzie chciałbyś pracować. Żeby takiej analizy dokonać postaraj się najpierw zebrać jak najwięcej informacji. Zacznij od corocznego spotkania BWzZ. Każdego roku w drugiej połowie listopada organizujemy spotkanie otwarte dla wszystkich studentów WSJO, na którym prezentujemy programy wyjazdowe realizowane w naszej szkole. Informacji o dokładnym terminie szukaj na serwisie internetowym WSJO, na plakatach w budynkach szkoły i na stronach Biura Współpracy z Zagranicą. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się pojawić na spotkaniu, przygotuj sobie listę pytań i przyjdź do nas w godzinach otwarcia Biura. Zajrzyj też na stronę internetową University of Huddersfield, nawiąż kontakt mailowy ze studentami WSJO, którzy już ukończyli program 2+2 lub właśnie go realizują.

b) Zgłoś się! Wypełnij formularz zgłoszeniowy zaznaczając program 2+2 (opcja uaktywnia się wyłącznie przy wypełnianiu formularza przez studentów 2 roku anglistyki, żeby uniknąć pomyłek)..

c) Egzamin praktyczny z angielskiego. Uczelnie brytyjskie wymagają bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. W tym celu każdy kandydat na wyjazd z programu 2+2 musi poświadczyć odpowiednio wysokie kompetencje językowe tj. przedstawić certyfikat (np. IELTS) lub podejść do egzaminu praktycznego organizowanego przez WSJO specjalnie w tym celu i zdobyć odpowiednio wysoki wynik.

d) Zaliczenie II roku na WSJO. Jak sama nazwa wskazuje, program 2+2 adresowany jest do studentów WSJO, którzy ukończyli 2 lata studiów w naszej szkole. Oznacza to, że nie można wyjechać nie zaliczywszy wszystkich przedmiotów przewidzianych w programie w pierwszych czterech semestrach. Jeśli nie zaliczysz jakiegoś przedmiotu w pierwszym podejściu w lipcu, możesz podejść do poprawki we wrześniu razem z innymi studentami. Ale jest to już okupione dużą ilością stresu, ponieważ na tym etapie wyjazd jest już najczęściej przygotowany (kupiony bilet, znalezione mieszkanie), a jeden z podstawowych warunków, czyli zaliczenie 2 lat studiów w WSJO, wciąż jeszcze niedopełniony. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by zaliczyć wszystko w pierwszym podejściu, a jeśli już zdarzy się poprawka, to naprawdę trzeba się do niej solidnie przygotować.